English
Download

Matriks Veri Terminali, Hisse Derinlik, Futures, Vob Derinlik, Teknik Analiz, Vob Kapsamlı Derinlik
Matriks Veri Terminali

Matriks Terminali, eş anlı veri yayını alanında, geniş veri içeriği ve analiz modülleri içeren bir üründür. İMKB Hisse Senedi piyasası, İMKB Tahvil piyasası, Eurobond, Takasbank piyasaları ve VOB piyasalarının yanında, yurt dışı piyasalara yönelik kapsamlı bir veri seti içermektedir. Dünya mal piyasaları, pariteler, hisse senedi piyasası endeksleri, faiz oranları, geniş veri setinin parçalarıdır. Yaklaşık 1500 adetlik sembol içeriği bulunan ürün, gelişmiş analiz modülleri ve profesyonel teknik analiz çözümleri ile kullanıcıya büyük ayrıcalık sunmaktadır.

Bağlantı Tipleri ;

 • İnternet;
  Web sitemiz üzerinden online satın alabilirsiniz. Bu versiyonumuz internet bağlantısı olan bilgisayarlarda çalıştırılabilir.
 • Çanak Anten / Kablo TV;
  Satın almak için müşteri ilişkileri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz. İletişim Sayfası

İnternet Terminali Satın Almak İstiyorum

Ürün Karşılaştırması İçin Tıklayınız

15 Günlük Demo Sürümü İçin Tıklayınız

Tanıtım Videosu : İzle - Download

Matriks Terminali’nde Yer Alan Analiz Modülleri

 • En Gelişmiş Teknik Analiz : Matriks, gelişmiş grafik ve teknik analiz özellikleri ile, veri yayıncılığı alanında önemli bir fark yaratmıştır. Standart olarak sunulan 66 indikatörün yanında, kullanıcıların kendi indikatörlerini oluşturmasına izin veren ‘indicator builder’, kullanıcı tarafından belirlenmiş kriterlere göre indikatörlerin durumlarının izlenmesini sağlayan ‘indicator pozisyonları’, gelişmiş trend özellikleri ve fibonacci çalışmaları, teknik analizi üst düzeyde kullanmayan yatırımcıların da önemli düzeyde fayda elde etmesini sağlayacak özelliklerdir. Bunların yanında, ‘system tester’, ‘expert advisor’ ve ‘explorer’ gibi, daha perofesyonel kullanıcıların için geliştirilmiş olan ileri düzey teknik analiz araçları ile de desteklenmiştir.
 • Takas Analizi : Hisse senetleri ve aracı kurumlar bazında ayrıntılı analizlerin yapılabildiği bu modülde hisseler ve kurumlar istendiği şekilde gruplanabilmekte ve bu haliyle, geçmişe dönük analizler daha ayrıntılı ve amaca uygun sonuçlar üretmektedir. (*)
 • Takas Explorer : Takas analizinin bir başka kolu olan bu modülde, hisse takaslarının belirtilen tarihler arasında kurumlar arasında nasıl değişiklikler gösterdiği analiz edilmektedir. (*)
 • Piyasa Yapıcılar : Hisselerde yapılan işlemlerin kurumlar arasında nasıl bir yoğunlaşma gösterdiğini ölçmeye yönelik bir analiz modülüdür. (*)
 • Hisse Hareketlilik Analiz : Hisselerde gerçekleşen işlem hacimlerinin, piyasa değerleri ile ilişkisini analiz etmek amacıyla geliştirilmiş bir modüldür.
 • Temel Analiz : Birden çok modülden oluşan bu bölümde, İMKB’de işlem gören şirketlerin mali tablolarına ulaşılmakta, bunların oran analizleri yapılabilmektedir. Bu bölüm, şirketlerin mali tablolarının analiz edileceği modüllerle desteklenmekte olup, ayrıca mali tabloların açıklanma tarihlerini gösteren tablolar ve karşılaştırmalı kar tablolarını içerene modülleri de kapsamaktadır.
 • Kurum Analizleri : İMKB hisse senedi piyasasında gerçekleşen işlemleri, işlemi gerçekleştiren kurumlar bazında incelemeye yarayan analiz modülleridir. Bu modüller aracılığıyla, kurum bazında hisse senedi dağılımları, kurum işlem hacimlerinin genel analizleri yapılabilmektedir. Ayrıca, ilgilenilen hisse senetlerinde işlem yapan kurumların ayrıntılı analizlerine ulaşılmaktadır. (*)
 • Aktif İşlem Analizi : Hisse senetlerindeki işlemlerin, aktif alış ya da aktif satış olmasına göre analiz edilmesini sağlayan bir modüldür. Grafiklerle desteklenen görselliği gelişmiş olan bu modülde, hisse senetleri çeşitli gruplar altında da analiz edilebilmektedir. (*)
 • Alıcılar-Satıcılar (Para giriş çıkış) : Sektöre Matriks tarafından armağan edilmiş olan para giriş-çıkış kavramının ayrıntılı analiz edilmesini sağlayan modüldür. (*)
 • Alınanlar-Satılanlar Analizi : Kurumların en çok işlem yaptıkları hisseler üzerinden analizler hazırlayan bir modüldür. (*)
 • Dip Zirve Analizi : Hisselerin geçmiş dönemlerdeki en yüksek ve en düşük fiyatlarına bağlı olarak bugünkü fiyatlarının analiz edilmesini sağlayan bir modüldür.
 • Rating Analizi : Temel ve teknik analiz kriterlerine göre hisselerin yatırım için uygun durumda olup olmadıklarının tespitine yönelik bir analiz modülüdür.
 • Mevsimsellik Analizi : ‘Hangi hisse hangi dönemde prim yapar?’ sorusunun yanıtını arıyorsanız, ‘Mevsimsellik Analizi’ne bakın, size söylesin.
 • Dedektör : Artık tüm piyasayı izlemenize gerek yok. Dedektör sizin için hisse senedi piyasasındaki her değişikliği izler ve size raporlar. Kar fırsatlarını kaçırmak geçmişte kaldı.
 • Beta : Hangi hisse endeksi yönlendirdiği, endeksin yükseldiği dönemde geride kalanların bulunduğu, bugünü ve geçmişi analiz etmeyi sağlayan bir modüldür.
 • Matriks Radar : Matriks’in en etkili kar fırsatı sunan araçlarından biridir. ‘Yükselirken bu hissede para çıkışı olduğunu bilsem almazdım’ diyorsanız, sadece Matriks Radar’a bakmanız yeterli. (*)
 • Çizilen Verilen Tahtalar : Hangi hissede kademelerin alındığı, hangi hissede kademelerin satışının yapıldığı bu modülde sürekli görünüyor. (*)
 • Tarihsel Veri : Matriks’in yayınladığı tüm fiyatların geçmiş dataları buradan excele aktarılabilir.
 • Seanskop : Hisse senedi piyasasında hangi saatte hangi hisseler yükseldiği hangilerinin düştüğü, hareketi yönlendiren ve bu harekete katılmayan hisseler burdan görülebilir.
 • Yatırım Fonları:Hangi yatırım fonunun portföyünde hangi hissenin olduğunu, fiyat değişikliğini bu modülden edinebilirsiniz.

Not : (*) işaretli olan modüller, hisse senedi derinlik lisansı ile aktif olmaktadır.

VOB Analizleri

 • Vadeli İşlemler ve Opsiyon Borsası(VOB)’nda işlem gören tüm semboller için, hisse senedi piyasasında olduğu gibi ayrıntılı analizler yapmak mümkündür. VOB’da gerçekleşen tüm işlemlerin izlenebileceği ve analiz edilebileceği modüllerin yanında, her bir sözleşmeye ilişkin fiyat bilgileri, ‘teorik fiyat’ gibi karar vermeyi kolaylaştıracak hesaplamalarla desteklenerek sunulmaktadır. VOB’a ilişkin kurum bazlı analizler için, ‘VOB kapsamlı derinlik lisansı’ gerekmektedir.

İlgili Sayfalar

Detaylı Dökümanı PDF Formatında İndirmek İçin Tıklayınız

 Bulunduğu Kategori : Matriks Veri Terminalleri